Главная Политика Україна відреагувала на заяву Малі про розрив дипвідносин
Политика

Україна відреагувала на заяву Малі про розрив дипвідносин

Поделиться
МЗС України
МЗС України. Фото - АрміяInform
Поделиться

Українська сторона спростовує звинувачення Перехідного уряду Малі в тому, що Україна нібито підтримує міжнародний тероризм. Вона зберігає за собою право вжити всі можливі політико-дипломатичні заходи у відповідь на ці недружні дії.

Про це повідомляє «Politexpert» з посиланням на МЗС України 

«Рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною є недалекоглядним та поспішним… Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушності суверенітету та територіальної цілісності інших країн та рішуче відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму», — заявили у МЗС.

Україна, будучи одним із засновників Організації Об’єднаних Націй у ХХ столітті, активно підтримувала право африканських народів, включаючи Республіку Малі, на незалежність та деколонізацію. Водночас, Російська Федерація, продовжуючи свою неспровоковану повномасштабну агресію проти України, порушує міжнародну безпеку та основоположні принципи Статуту ООН, які забезпечують права африканських країн на самостійне і вільне майбутнє, наголосили в Міністерстві закордонних справ.

«Прикро, що Перехідний уряд Республіки Малі ухвалив рішення про розрив дипломатичних відносин з Україною, не провівши ретельне вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі, а також не надавши жодних доказів щодо причетності України до зазначеної події. При цьому ігнорується, що підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є безпосередньо причетними до численних воєнних злочинів, вбивств цивільного населення та жорстокого поводження з військовополоненими як в Україні, так і в країнах Африки», — зазначається в заяві.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Малі розірвала дипвідносини з Україною.

Поделиться
Материалы по теме
Петтери Орпо
Политика

Финляндия заявила, что не готова давать Украине гарантии безопасности

Финляндия отказалась от формальных гарантий для Украины, подчеркнув, что сосредоточена на собственной...

Переговоры России и США
Политика

Планы Москвы под прикрытием: как Путин отверг мирное предложение и пытается выиграть время

Москва демонстрирует готовность к диалогу лишь на словах, используя переговоры как инструмент...

Белый дом
Политика

Трамп отправил Кушнера и Виткоффа к Путину для неофициальных переговоров о мире

Дипломатическая миссия Кушнера и Віткоффа может стать важным испытанием для международного имиджа...

Переговоры США и Украины
Политика

Переговоры США и Украины в Майами: что обсуждали

Переговоры в Майами стали испытанием доверия между США и Украиной, где каждая...